Image Alt

Yazılım nedir ? Özel Yazılım gelmiştirmenin Avantajları Neledir ?

Yazılımın işletmelere Faydaları

Yazılım nedir ? Özel Yazılım gelmiştirmenin Avantajları Neledir ?

Yazılım

Yazılım Nedir? ; işletmelerin iş süreçlerini hızlandırarak mekanik sitemin birbiriyle haberleşmesini sağlayarak , üretimde verimliliği artıran ihtiyaca göre hazırlanan programlara denir.

21. Yüzyılda en fazla geliştirilen ve ihtiyaç duyulan yazılımlar ise Web Tasarım ve Yazılım , Mobil uygulama yazılımları , Masaüstü yazılımları  olarak ayırabiliriz. Artık günümüz dünyasında mobil yazılım ve web yazılıma ilgi hızla artmaktadır. Masaüstü yazılımlara olan rağbet azalsa da işletmeler açısından sağladığı kolaylıklar göz ardı edilecek durumda değildir. Web yazılım ve mobil yazılımların artmasının sebebi ise sanal dünyaya erişimin hızlı oranda artması ve herkesin kolayca ulaşabilmesi.Yazılım Nedir ? sorusuna cevap bulduysanız diğer konulara geçelim.

 

Özel yazılım nedir?

İşletme ihtiyaçlarına göre hazırlanan insan kaynaklı oluşabilecek hataları en aza indirip zaman ve emek tasarrufu yapmanızı sağlayarak verimliliği artıran yazılımlardır. Muhasebe yazılımları, insan kaynakları sistemleri , proje yönetimi sistemi , teklif yönetim sistemleri gibi yazılımlar olarak çeşitlendirilebilir. İhtiyaç halinde web yazılımı ve mobil uygulaması olarak geliştirilebilir.

Özel yazılım geliştirme avantajları;

  1. İhtiyaca göre çözüm üretme esnekliği
  2. İş süreçlerini hızlandırma
  3. Kaynaklardan alınan verimliliğin artması
  4. Diğer sistemlerle kolay entegrasyonu
  5. Mac, PC , Tablet , Mobil gibi farklı platformlarda da geliştirilme
  6. İhtiyaçlarınıza özel rapor düzenleme
  7. Yeni üretim süreçlerinde oluşabilecek sorunlara esnek çözüm üretebilme

Özel Yazılım Neden Gereklidir? Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir ?

Sizinde bildiğiniz üzre sektörlerin farklı iş süreçleri olduğundan dolayı piyasada bulunan hazır sistemler ihtiyaçlarınıza karşılık verememektedir. Oluşacak aksamalara esnek bir çözüm üretemeyen hazır sistemlerde zaman kaybına ve üretimde azalmalara yol açmaktadır.

İş süreçlerinin hızlandırılması maliyet ve zaman kaybının en aza indirilmesi kapsamında müşterilerinize daha uygun fiyatlar vererek daha fazla müşteriye ulaşmanızı da mümkün kılmaktadır. Özel yazılımlar ihtiyaçlarınıza göre yazıldığı içinde size sağladığı avantajlar dolaylı yoldan üretiminizde oluşacak artışlar size verimlilik olarak geri dönecektir.

Özel Yazılım Sistemlerinin Hazır Sistemlerden Farkları Nelerdir?

Geliştirilmeye açık yapısı sayesinde size esnek çözümler sağlamaktadır. Özel yazılım  ihtiyaçlarınızın ileri süreçlerde farklılaşması ve artması gibi durumlardan etkilenmeyip her türlü duruma hazır olması da bir diğer avantajıdır.

Raporlarınızı farklı sistemlere entegre etmek istediğiniz zaman sağladığı kolaylık ve verilerinizin tek bir yerde toplama gibi avantajları da vardır.

Özel yazılımlarımız sektörünüzün iş süreçlerine göre uyarlanabilir olması hazır paket sistemlere göre size zaman ve esneklik kazandırır.

Özel yazılımlarımız firmanıza ait olacağı için hazır paketler gibi aylık lisans ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Paket sistemlerin ihtiyaçlarınıza uymayan kısımlarını kullanmayacağınız için fazla iş yükü bindiği için yazılım daha yavaş çalışabilir ancak özel yazılımlarımız ihtiyaca göre üretildiği için çalışmayan tarafı da olmadığından yüksek performans almanız mümkündür.

Yazılımımız farklı platformlara göre uyarlanabilir olması özelinde sizlere avantajı olacaktır.

Profesyonel yazılım dilleriyle yaptığımız özel yazılımlarımız sizlere kalıcı çözümler sunarak kullanılan yazılımlarınızın yeni dillere uyarlanabilmesi açısından sağladığı esneklik , eski yazılımlar kadar geliştirilmesi zor ve maliyetli değildir.

Add Comment