Image Alt

Video Pazarlama’da Başarılı Ulaşma Yolları

video pazarlama basarisi ipuclari

Video Pazarlama’da Başarılı Ulaşma Yolları

Video pazarlama yöntemleri son yıllarda insanların youtube benzeri video içerikli sitelere artan ilgisinden dolayı gün geçtikçe de çeşitlenecek gibi gözüküyor. Etkileşimi yüksek olması ve insanları farklı sitelere trafik çekilebilmesiyle birlikte sürekli kullanılan bir SEO aracı konumuna da çıkmış durumdadır.

Videoda çalışmalarından başarı elde edebilmeniz için farklı stratejiler geliştirerek insanların içeriğinize olan ilgisini de artırarak alışverişe veya ürün veya hizmet tanıtımı yaptığınız sayfalara yönlendirebilirsiniz. Geri dönüşüm aldıktan sonra önceki verileri inceleyerek farklı stratejilerde de bulunabilirsiniz.

Mobil Optimizasyon

Bir veriden yararlanalım , mobil kullanım oranı pc kullanımını geçmiş durumda sizler bu durumda sizlerin yapacağı bu mecralara uygun optimize edilmiş videolar üretmektir.

Kullanıcıların sosyal medya araçlarını artık mobil üzerinden kullanmaları işletmelerin bu duruma ayak uydurması gerektiğini de göstermektedir. Artık videolar , Adwords reklamları, SEO gibi kavramları göz ardı edemez hale geldiler.

Mobil optimizasyon gerekliliği şu açıdan gereklidir belki duyduğunuzda video ile mobil optimizasyonun ne alakası var kardeşim diyebilirsiniz. Ancak farklı mobil cihazlar ve işletim sistemleri olduğundan İnstagram üzerinde kare ve dikey videolar ile başarıya gitmek mümkün iken Youtube ve Facebook’da bu durum 16:9 oranınında video hazırlamak mümkündür.

Meta Açıklamaları

Özellikle potansiyel müşterilerinizi bulmanıza yardımcı olacak olan youtube ve facebook’a video eklerken dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Video eklerken başlık , meta açıklaması , etiket belirlemeniz gerekmektedir. Bu konuları video ile alakalı seçmeniz ve arama motorundan gelen izleyicilerinizin sizleri bulması için hepsini bütün halinde doğru yazmanız gerekmektedir. Video içeriği ile ilgili özeti (meta) kısmına ekleyerek gelen aramalar ile eşleşmesini sağlayabilir ve rakiplerinizin önünde listelenebilirsiniz.

Farklı Platformlar ile backlink kazanın  

Farklı video platformlarına Dailymotion, Vimeo,İzlesene.com gibi siteler ile birlikte içeriğinizi güçlendirebilir ve yönlendirme linki ekleyerek sitenize hit sağlayabilirsiniz. İnsanlar sadece youtube platformlarından video aratmamaktadır. Tabi başlıcası youtube olduğu için ona videonuzu eklemeniz çok daha önem arz etmektedir. İnsanlar google’da içerik ararken sizin dailymotion veya diğer platformlara yüklediğiniz videolara denk gelmesi içten bile değildir.

Videolarınızı web sitenize ekleyin.

Hazırladığınız videoların hepsini web sitenize de ekleyerek sitenize gelen her trafiğin videolarınız dan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında ürün veya hizmetinizin tanıtımı açısından ürünlerinizin yanına ürünler hakkında açıklayıcı videolar oluşturarak kaliteli bir dönüşüm alma şansınızı da artırmış olursunuz.

Dikkat Çekici Küçük Resim Kullanın

Videodan seçeceğiniz etkili bir küçük resim ile insanların videolarınızı daha çok ziyaret etmenizi sağlayabilirsiniz. İnsanların öne çıkan görsele bakarak video izlediği artık biliniyor sizlerde video izleyeceğiniz zaman birkaç tane seçeneğiniz var ise küçük resmi düzgün olanı tercih ettiğinizi duyar gibiyim.Geri dönüş oranlarına yüksek etki yaratacağını sizlerde göreceksiniz.

İçeriğe Göre Videolar Hazırlayın

Her videonuzu belirli kalıplar içerisinde yapmanız doğru olmayacaktır. Bazı videoların uzun anlatımlar içermesi gerekmektedir buda diğer videolardan farklı şemada yapılması gerektiğini göstermektedir.

Kullanıcıların dikkatlerini çekmek ve izleyiciye reklam ve kampanya duyurusu yapacağınız videonun kısa olması daha fazla geri dönüş almanızı sağlayacaktır. Uzun videoları ise ürün ve hizmet tanıtımları için kullanabilir ve youtube algoritmasında önlere çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizin veya markanızın neden tercih edilmesiyle ilgili yapacağınız videolar sizlere marka bilinirliği olarak geri dönecektir.

Çoğu kullanıcı bir videoya girdiğinde aradığını bulamadığını düşünerek çıkıyor gereksiz yere intronuzu uzun tutmayın direk video içeriğine geçmelisiniz. Bu yönergelere uyarak video pazarlaması için kendinizi hazır konuma getirebilirsiniz.

Add Comment