Image Alt

Özel Günlere Yönelik Pazarlama Yolları Nelerdir ?

Özel Günlere Yönelik Pazarlama Yolları

Özel Günlere Yönelik Pazarlama Yolları Nelerdir ?

Özel Günlere Yönelik İndirimler Oluşturun.

İnsanların alışveriş yapma durumları biliyorsunuz özel günlerde otomatik olarak artış göstermektedir. Yılda sadece 1 kez gelecek özel günlerde indirim fırsatları oluşturarak tüketiciyi alışverişe teşvik edebilirsiniz.

Tüketicilere anneler günü , babalar günü , öğretmenler günü , sevgililer günü , yılbaşı gibi zamanlarda insanların duygusal tarafları ağır basacağı için alışveriş yapması daha da olası duruma gelecektir.

2019_dijital_pazarlama_trendleri

Özel gün pazarlaması (One night stand marketing) tek gecelik pazarlama ve tek günlük pazarlama gibi isimlerce anılmaktadır. Başarı oranı diğer yöntemlere nazaran daha fazla olan özel günlerde duygusal bir varlık olan insanların bu durumlarından sürekli olarak indirim gibi durumlar ile süslemesiyle insanlar alışverişe teşvik edilmiş oluyor.

Özel Günlerde Reklam Kampanyaları Oluşturun.

Özel günlere yönelik hedef kitleye yönelik oluşturacağınız kampanyalar ile birlikte postmodern pazarlama yollarından en çok kullanılan yöntemdir. İnsanların alışveriş yapma ihtiyacına cevap verecek konumda olun ve her kaynağınız işlevsel durumda olsun. Daha fazla müşteriye ulaşmanın bir diğer yöntemi ise indirim kuponları oluşturma gibi konulardır.

Özel günlerde sevdiklerinizi mutlu edin

Yeniden pazarlayabilmek adına daha önceden alışveriş yapan insanların mail listelerine kampanyalar gönderebilir ve ürünlerinizi satın almalarını sağlayabilirsiniz. Sosyal mecraların reklam hizmetlerinden yararlanarak özel günlerde aktif olan kitleye yönelik hedef belirleyerek ürünlerinize ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. İnsanlara ürünlerinizin satın almalarının bir fırsat olacağına inandırarak satış oranlarını artırabilirsiniz. Müşterilerin kafalarındaki soru işaretlerini giderip güven sağladığınız taktirde insanların sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sizler için stratejiler üretmeye hazırız. İletişime Geçin.

 

Add Comment