Image Alt

Mobil Uygulamalar Markalaşma İçin Neden Önemlidir ?

Mobil Uygulamalar Marka İçin Neden Önemlidir

Mobil Uygulamalar Markalaşma İçin Neden Önemlidir ?

Teknolojik çağın son dönemlerinde yapılan araştırma verilerini incelersek mobil kullanım oranının her sene istikrarlı şekilde yükseldiğini gözlemleyebiliriz. İnsanlar günlerinin neredeyse 2-3 saat arasında telefonlarıyla vakit geçirir oldular. Bu verilerde işletmelerin neden sosyal medya ve websitelerini tasarlarken mobil uygulama geliştirmeleri gerektiğini anlatır cinsten bir kanıt sunuyor. Amerika ve Japonya da dahil 10 ülke verilerini incelersek etkileşimi en yüksek olan mecra olarak mobil platformların kullanılması şirketleri cezbetmiş durumdadır. Neden mobil uygulama kullanmalı işletmeler sizler için ufak bir liste oluşturduk.

Mobil Uygulama’nın Markalara Faydaları Nelerdir ?

Mobil uygulama ile güven sağlayın

Marka Bilinirliğini Artırır

Markanızın mobil uygulama platformlarında yer alarak potansiyel müşterilerinin her bir koldan markanızı bilmesini ve marka imajınızın oluşmasını sağlamış olursunuz. Markanızı tanıtmak için müşterileriniz ile daha yakın ve etkileşim içinde bulunabileceğiniz mobil uygulamalar dönüşümlerinizi artırarak ürün ve hizmet kalitenizi artıracaktır. Müşterilerinizin beklentilerini ve şikayetlerini daha yakından edinme şansını da sizlere sunacaktır. Kaliteli hizmet verebilmek için müşterilerinizin ne hissettiğini bilmeniz çok önemlidir. Bu da sizin marka bilinirliğinizi artırarak müşteri sadakatini artıracak yegane yollardan bir tanesidir.

Reklam Giderlerinizi Düşürür 

Mobil uygulamalarınız işletmenizin tanıtımı açısından reklam malzemesi olarak kullanılacağı için şık ve sadece tasarımlar ile müşterilerinizin sizleri daha kolay bulmasını sağlayacaktır. Reklamlara yapacağınız harcamaları da bir nevi azaltmış da olursunuz. Uzun vadede işletmeler mobil uygulamalar üretmek zorundadır. Kalıcı ve sadık müşteri isteyen işletmeler gelecekte var  olmak istiyorsa çağa da ayak uydurmak zorundadır.

Geniş Kitlelere Ulaşabilirsiniz

Sitenizde mobil uygulamanızı indirmeye yönlendirmeniz ile birlikte sitelerinize gelen trafiğin sadık müşteriniz olmasını sağlayabilirsiniz. İşletmenin amaçlarından biri de daha fazla üretmek ve daha fazla satmaktır bu aşamaya geçebilmek için öncelikle farklı pazarlara giriş yapmanız ve pazar analizi yapmanızdır. Analizden sonra yapmanız gereken doğru ürünleri pazara sunmaktır.

Müşteriye Güven Sağlar

Müşterileriniz internetten alışveriş yaparken öncelikli güvenilir bir firma olup olmadığına bakarlar . Bunu sağlamak da öyle hemen olacak bir olay değildir. Kaliteli hizmet vermeniz ve güven oluşturmanızın da süreçleri vardır. Müşterilere yönelik kullanıcı dostu bir site oluşturmanız da bunda önemli bir faktör olarak sayabiliriz. Artık müşteriler web sitesi olmayan işletmelere güvenme konusunda çekinceleri bulunmakta bunu da girmenin en kolay yolu düzgün şık ve sadece tasarım oluşturmanızdan geçer.

Müşterileriniz sizler her platformdan bulması marka güvenilirliğini artıracağından mobil uygulamanızın olması ve insanları uygulamaya yönlendirmeniz size kalite katacağından müşteri güveninin kazanmanızda kolay olacaktır.

Add Comment