Image Alt

Mobil Uygulama Nedir ? Mobil Uygulama ile Dünyaya Açılın

Mobil-Uygulama-Nedir

Mobil Uygulama Nedir ? Mobil Uygulama ile Dünyaya Açılın

 

 

 

 

 

 

Günümüzde her insanın cebinde taşıdığı telefonlar ve tablet cihazlar için hazırlanmış olan programlara mobil uygulama denir. Bu cihazlar için işletim sistemine göre uygulama marketinden indirmeniz mümkündür. Günümüzde her insanın istisnasız cebinde IOS ve Android işletim sistemine sahip bir cep telefonu bulunmaktadır. İşletmeniz de bu işletim sistemine sahip telefonların uygulama marketinde yerlerini alarak daha fazla müşteriye erişebilmek için ilk adımı atmış olur. İşletim sistemine göre geliştireceğimiz uygulamaları IOS ve Android olarak geliştirilip kodlanması gerekmektedir.

Günlük hayatımızda bizlerde bir çok mobil uygulamayı kullanıyoruz daha kolay ulaşılabilir olması ve her yerde rahatlıkla internet erişimine sahip olunması proje sahiplerini cezbeden nedenlerden birkaç tanesidir. Web siteye oranla daha az internet tüketimi sağlaması da bir diğer tercih sebebi olarak görebiliriz.

Mobil Uygulamaların Avantajları Nelerdir?

Mobil kullanım oranının pc kullanımını geçtiği günümüzde özellikle e-ticaret sistemine sahip web sitelerin mobil uygulama yazdırarak bu mecrada boy göstermesi müşterilerinize anlık bildirimler yollayarak kampanyalardan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Yeni ürünlerinizi bu şekilde daha hızlı bir biçimde duyurarak dönüşüm oranını artırabilirsiniz. Mobil uygulamanızın olması marka imajınızı güçlendireceğinden sizlere uzun vadede büyük yarar getirir.

  • Her zaman ulaşılabilir olmak
  • Doğrudan pazarlama kanalı
  • Müşterilere değer sunmak
  • Marka bilinirliği oluşturmak
  • Rekabet ortamında öne çıkmak

Yukarıdaki maddelere bakarak anlayabiliyoruz ki rakiplerinizi inceleyecek olursanız sizlerinde anlayacağı gibi lider firmaların mobil uygulamaları vardır. Mobil uygulamanızın olmaması sektördeki diğer firmalardan geri kalmanızı sağlayarak uzun vadede yok olmanıza sebebiyet verebilir. Rekabet şartlarına ayak uydurmak ve ayakta kalmak için müşterilerinizin her zaman size ulaşabilir olması günümüz dünyasında çok önemlidir. Pazarlama kanalınızı genişleterek sektör liderliğine oynama şansınız artırabilir marka bilinirliğini de artırarak işletmenizi daha fazla kişi tarafından bilinmesi de sağlanmış olur.

Add Comment