Image Alt

İnstagram’dan Satış Yapanlara ve Yapacaklara Tavsiyeler

Instagram-E-ticaret

İnstagram’dan Satış Yapanlara ve Yapacaklara Tavsiyeler

Sosyal medyada kitlenin en canlı olduğu alanların başını instagram çekmektedir. Hal böyleyken insanların bu platformda satış yapmaları ve instagramın olanaklarını kullanarak internetten satış yapma amacınıza ulaşabilir ve etkileşime dayalı pazarlama fırsatlarını kullanabilirsiniz.

İnternet üzerinden satış yapan veya yapmayı düşünenlerin nelere dikkat etmesi gerektiklerini sizler için listeledik.

instagramda-yasal-satis-nasil-yapilir

İnstagram Satıcılarına Tavsiyeler.

1. İnstagram’da Yetkin  Satıcı Olduğunuzu Hissettirin.

İnsanların instagramdaki değerli markaları takip ettiği ve bilgi almak istediği görülmektedir. Bu markaların ürünlerini aktif bir şekilde paylaşarak hatırlatabilir  ve alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz.

2. Satış Tekliflerinizi Görsel Kullanarak Kitlenize Ulaştırın.

İnstagram da insanların daha çok görsellere bakıp geçtiğinden sadece yazı ile teklifinizi geçiştirmeniz sizlerin potansiyel müşterilerinize erişiminizi engelleyebilir.

3. İnstagram Satış Uygulamalarından Faydalanın.

Ürün satışı uygulamalarını kullanarak müşterilerinizin markanız ile alışverişte bulunmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ürünleriniz hakkında daha detaylı bilgiler oluşturarak insanlara ürün avantajlarından bahsedebilir ve ihtiyaç hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

4. Kullanıcılara kanıt sunun.

Alışveriş yapan insanların görüntülerini paylaşarak müşterilerinize hem güven oluşturup hemde ürünlerinizin nasıl göründüğü hakkında bilgi edinebilmelerini sağlayabilirsiniz.

5. İnstagram Reklamlarını Kullanın.

İnstagram reklamlarını kullanarak kitlenize yönelik çalışmalar ile satışlarınızı katlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Araçlarının E-ticarete Etkisi

Dünyanın değişmesi ve artık insanların bilgiye saniyeler içinde ulaşması çağımızın ne doğrultu da ilerlediğini gözler önüne sermektedir. İnternet artık günlük yaşamımızda ki alışkanlıklarımızı ne kadar etkilediğinin farkındayız. Bir karar alırken bile onun üzerinde ne kadar etkide bulunduğu gerçeği yadsınamaz. Dünya üzerinde ki alışverişlerin artık %25 i internet üzerinden yapılmakta ve bu oran gitgide arttığı yıllar içinde görülmüştü. İnternet üzerinde en çok vakit geçirilen alanlar ise sosyal medya platformları olarak gözümüze çarpıyor. Bu platformlara markanızı taşımanız gerekmekte çünkü müşterilerinizin olduğu her alanda sizlerinde varlık göstermesi satışlarınızı çok fazla etkilemektedir. Bu araçları kullanarak sosyal medya ile satışlarınızı nasıl artırabilirsiniz ona gelelim.

Sosyal medyanın geleceksel medya araçlarını kullanmanızdan avantajı daha az maliyet ile direkt olarak müşterilerinize ulaşabilme fırsatı bulmanızdır. Sosyal medya sizi kitleye daha az reklam harcamasıyla hedeflenmiş müşterilerinizin sitenizi ziyaret etmelerine ön ayak olur.

Potansiyel müşterilerinizin ana isteğinden bir tanesi hızlı iletişimdir. Müşteride değer oluşturmak isteyen e-ticaret siteleri veya markalar öncelikle iletişim araçlarını güçlü kurmalıdırlar. Sosyal medyadaki geri bildirimleri sağlıklı bir şekilde analiz ederek müşteri kalitenizi artırabilir ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarda bulunabilirsiniz.

 

 

Add Comment