Image Alt

Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Yapmanız Gerekenler 2019

Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Yapmanız Gerekenler 2019

Googleda üst sıralarda olmak istiyorsunuz ve google seo yöntemleri ile ilgili fazla bilgiye sahip değilsiniz. Öncelikle gönderi için belirlediğiniz anahtar kelimeleri doğru seçmelisiniz ve insanları yanıltıcı anahtar kelimeler belirlemekten kaçınmalısınız. Sağladığınız güvenlik ve tasarımsal kolaylık da kullanıcıları sitenizi tercih etmesini sağlar.

Google’da Üst Sıralarda Olmanın Avantajları

Googleda ön sıralarda bulunmak oldukça önemlidir çünkü arama motoru pazarının %80’ine sahiptir. Buda trafiğin ne kadar canlı olduğunu kanıtlar nitelikte bir bilgidir. Google sıralamasında yüksek yerlerde olmanız sitenizin sektördeki pastanın en büyük pay sahibi olacaktır.

Sektörünüzde sizin ürünlerinizi yansıtan her anahtar kelimede ön sıralarda yer almanız sektördeki rekabete rağmen çok büyük başarıdır.

Sektörünüzde zirvelere oynamak için kullanmanız gereken yöntemleri ve gereçlerini sizlere anlatıyorum.

Google da Üst Sıralara çıkabilmeniz için dikkate almanız gerekenler

1. Alan Adınızın Otorite Puanını İnceleyin.

Alan adınızın otoriterlik puanı google için önemli bir sıralama belirleyen faktörüdür. Burada alacağınız 1-100 puan arası değerler sizlerin google gözündeki değerini görmüş olursunuz. Sitenin bütün alanlarını puanlayan ve backlinklerinizi derecelendiren bu faktörleri dikkate almanız gerekmektedir.

Site yaşı fazla olan siteler google gözünde oluşturduğu otoriter puanı her zaman için yüksek olmakla birlikte yeni açılan sitelerde bu oran genellikle 1-20 arasında değişmektedir. Google bu sitelere daha farklı bir gözle bakmaktadır. Eski site oldukları için Google gözünde daha değerli sayılabilir ve ürettikleri içerikler her zaman zirvede yer alabilir.

2. Sitenize Kaliteli Backlinkler ile Besleyin

Google otoritesi yüksek olan siteleri referans verdiği siteleri daha önemli konuma getirmektedir. Kaliteli backlinkler ile sitenizi güçlendirerek anahtar kelimelerinizde yukarılara çıkabilirsiniz.

Ayda birkaç tane backlink veya tanıtım yazısı satın almak sizler için önemli bir strateji olabilir daha fazla yükselmek istiyorsanız sosyal medya araçlarınıda kullanarak link ağınızı güçlendirebilirsiniz. Özgün yazılar ile kaliteli içerikler çıkartabilir ve adım adım yükselebilirsiniz.

Site araçlarını kullanarak iyi analiz ederek bir sonraki içeriğinizde bu araçlardan yararlanabilirsiniz.

backlink ile sitenizi güçlendirin

3. Yazılarınızda sitenize link vererek kendinize bir ağ yaratın.

Sadece dış linklere önem vererek sitenizi üst sıralara taşıyamazsınız , sitenizi bir bütün olarak ele alarak eksik taraflarınızı gidererek daha sağlıklı içerikler üretmeniz mümkündür. Sitenizde yazdığınız içeriklere daha önce yazdığınız içeriklere link vererek kullanıcının sitenizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Uzun vadede sitede kalma süresini artırarak sitenizin SEO gücünü artırabilir rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayabilirsiniz.

Daha önceki yazılarınıza link verin

4. Doğru anahtar kelimeleri seçerek yazılarınızı güçlendirin.

İyi araştırılmış anahtar kelimeleri kullanarak sitenizde bulunan her sayfanızı güçlendirin. Hedeflediğiniz kelimelerde yükselmenin birkaç püf noktası bulunmaktadır.

  • Düşük rekabetin bulunduğu anahtar kelimelerde çalışmalar yaparak direkt olarak ön sıralarda kendinize yer bulabilirsiniz ve kullanıcıların sitenizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz.
  • Yüksek arama hacmi bulunan kelimeleri kullanarak içerik oluşturuyor iseniz içerik ile anahtar kelime uyumuna dikkat etmenizi öneririm. Çünkü kullanıcıyı yanıltıcı içerikler google gözünde olumsuzluklara sebebiyet verdiği bilinmektedir.
  • Hedeflemenizi yazılarınız ile alakalı anahtar kelimeler ekleyerek erişimlerinizi artırabilirsiniz.

5. Site Açılışınızı Hızlandırın

Sitenizin açılma hızı birinci sınıf kalitede olmalıdır çünkü google da üst sıralarda yer alma kriterlerinden bir tanesi de sitenizin hızlı açılmasıdır. Siteniz eğer yavaş açılıyor ise google botlarının sayfalara verdiği not düşecek ve yüksek puan alan hızlı açılan sitelerden geride kalacaksınız.

Siteniz 3snden az sürede açılıyor ise bu durum iyi olarak nitelendirilebilir. Mobil yüklenme hızıda günümüzde çok önemlidir hele ki mobil kullanım oranlarının bu kadar yüksek olduğu günümüzde çok daha değerlidir.

6. Webmaster Tools Teknik Seo Aracını Kullanın

Seo anlamında teknik kısım ile önlere çıkmak mümkündür. Bütünün her parçasının değerli olduğunu söylemiştik daha değerli sayfa yapısı oluşturmak için google veri analiz aracı ve webmaster tools araçlarını kullanarak sitenizi ölçümleyebilir ve hataları giderek güçlü bir seo altyapısı oluşturabilirsiniz.

Kırık linkler ve indexleme hatalarına kadar bir çok konu sitenizin sıralamasında etkili olmaktadır. Site denetim aracını kullanarak sitenizi belirli periyotlarda kontrol ederek kaliteli geri dönüş alabilirsiniz.

Sonuç İncelemesi

Sitenizin arama sonuçlarında ön sıralara gelmesi için yukarıdaki konularda yapacağınız olumlu gelişmeler sizleri yukarılara taşıyacağını söyleyebilirim. Organik kullanıcıyı yakaladığınız zaman daha değerli bir durum söz konusu değildir kalıcı ve referans yöntemi ile sitenizi bulan kullanıcılar sizlerle etkileşimde bulunacaktır.

Sitenizin tanıtımı için çeşitli reklam araçlarını kullanarak çekeceğiniz trafiğin içeriğinizin kalitesiyle tanıştıklarında bulunacakları etkileşim ile birlikte siteniz belki ücretsiz olmayacak fakat kalıcı olarak kullanıcıya erişim sağlamanıza olanak sağlamaktadır.

Yazımız Hakkındaki düşüncelerinizi almak isteriz. Sizler hangi konularda sitenizde iyileştirmede bulundunuz yorumlarınızı bekliyoruz keyifli mutlu günler diliyorum.

 

 

Add Comment