Image Alt

E-Ticaret Ve Günümüzde Önemi

e-ticaret-alttantire-bursa

E-Ticaret Ve Günümüzde Önemi

E-Ticaret; 90 yıllardan beri hayatımıza girmiş olan bir sihirli kelime. İnsanlık tarihi boyunca devam eden ticaret, teknolojik gelişmeler ile beraber, artık internet altyapısı ile yapılmaya başlandı. Daha önce Havale ve Eft ile yapılan işlemler, kredi kartlarının kullanıma başlaması ile beraber, artık yerini online ödeme yöntemlerine bıraktı.

Türkiye’de bu furyadan payını aldı doğal olarak. Hatta ülkemizde çıkmış, ancak daha sonra uluslararası firmalar tarafından satın alınmış ya da uluslararası ortaklar ile kurulmuş girişimler mevcut.

e-ticaret-alttantire-bursa

Geçtiğimiz günlerde ise, ülkemizin büyüyen bu pazarına kayıtsız kalamamış bir dev daha ülkemizde hizmet vermeye başladı. E-ticaret dendiğinde akla gelen ilk markalardan olan Amazon artık ülkemizde. Büyüyen bu pazar ile beraber sizde, ürünlerini, hizmetlerinizi ya da hali hazırda kurulu olan işinizi internet üzerine taşıyabilirsiniz.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), bizlere pazar ile ilgili verileri sunuyor. Bu verilere baktığımızda 2019 yılının ilk üç ayında yapılan işlem sayısı ve bu işlemler sonucunda işlem gören para, e-ticaret’in ne denli önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Bankalararası Kart Merkezi’nin ilgili verilerine; İnternetten yapılan kartlı ödeme işlemleri raporundan bakabilirsiniz. Sadece 2019 yılının ilk üç ayı değil, geçmiş yıllara ait veriler rapor içerisinde sunulmuş durumda.

E-Ticaret için neler gerekli

Ürün ya da hizmetlerinizin satışa sunulması için, website‘niz olması, olmazsa olmaz bir kriter. Sizi araştıran potansiyel bir müşterinin sorularına cevap verebilecek nitelikte bir internet sitenizin olması, bu sitenin gerekli güvenlik önlemlerinin alınmış olması ve online ödeme yöntemleri ile entegre çalışması gerekmekte.

Günümüzde mobil kullanımın, masaüstü kullanıma göre arttığı göz önüne alındığında, e-ticaret sitenizin mobil uyumlu olması ve mobil uygulamasının bulunması da sizi çetin rekabet koşullarında bir adım öne taşıyacaktır.

Sizin için neler yapabiliriz

Alttantire olarak, e-ticaret websiteniz için, ilk aşamadan son aşamaya kadar yanınızda oluyoruz. Google SEO uyumlu ve mobil duyarlı sitenizi yapıp, eğer isterseniz mobil uygulama konusunda da yardımcı olarak, gerekli güvenlik önlemlerini alıp, hem işinizin hem de müşterilerinizin bilgilerinin güvenliğini sağlıyoruz.

E-ticaret konusunda onlarca referansımız ile, 90’lı yıllardan beri var olan ve günden güne büyüyen elektronik ticaret konusunda, işinizin güncel kalarak, güncel teknolojiler ile potansiyel müşterilerinize ulaşması için yardımcı olabiliriz.

Add Comment