Image Alt

Düşük Maliyetle İşletmenizi Büyütecek Pazarlama Fikirleri

Düşük Maliyetli pazarlama fikirleri

Düşük Maliyetle İşletmenizi Büyütecek Pazarlama Fikirleri

Bir kobi olarak düşünüyorsunuzdur pazarlama için ne kadar zaman ve ne kadar para harcamam gerekir. Bu sorulara sizle birlikte yanıt veriyoruz kendimizi sizin yerinize koyup işinizi sahipleniyoruz.

Facebook’da 65 Milyondan fazla işletme sayfası yer almaktadır.

Pazarlama ürün ve hizmet işletmeler için olmazsa olmaz departmanlardan birisidir. Hedef kitlenizin sadık müşterilere dönüşebilmesi için teknik yapınızın doğru kurgulanması gerekir.

Yeni girdiğiniz bir sektörde yer edinebilmek ne kadar kolaydır ? Tabi ki zor eğer belli bir müşteri portföyünüz yoksa işiniz hiç kolay değil. Sektörün devleri piyasada müşterilere güven vermiş ve insanları yeni firmaları denemeleri ve güvenmeleri belli süreçler içerdiğinden zorlu süreçler sizleri bekliyor.

Çeşitli pazarlama araçlarını kullanarak piyasadaki firmalara rakip olabilmek için ürünlerinizin bir albenisi olmalı. Düşük maliyetle ürünlerinizi sunmanız demek uzun vadede size müşteri getirebilir ancak marjinal ürün maliyetleri düşük olan ve oturmuş işletmelerin sizin verdiğiniz fiyattan daha düşük fiyat verebilme olanağı daha fazladır. Burda sizin yapacağınız işlem ürünü farklılaştırabilmek için entellektüel sermaye yatırımlarınızı iyi yapmalı ve ürün tanıtımlarınızı iyi yapmalısınız.

Maddelere ayıralım birkaç noktada inceleyelim.

1. Websitenizin İçerik Kalitesi

İyi araştırılmış anahtar kelime hedefleri belirlenmiş popüler aranma hacmine uygun yazılar çıkarmanız sitenizin trafiğini artıracağından dolayı satışlarınızın da doğal olarak artmasını sağlayacaktır.

Bu noktada içerik hazırlamak için önemli nokta anahtar kelimenin doğru belirlenmesidir. Rakiplerinizin veya belirlediğiniz anahtar kelimelerde arama motorlarında ilk sıralarda çıkan sitelere bakarak analizde bulunmanız önemlidir. Ahrefs ve moz gibi sitelerden ücretsiz anahtar kelime desteği alabilirsiniz bu noktadan sonra tek ihtiyacınız iyi ve sürükleyici bir yazar bulabilmektir.

Ardından yazdığınız içerikleri sosyal medya araçlarını kullanarak sitenizin daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İçeriğiniz ile alakalı sitelerden tanıtım yazısı ile birlikte arama motorlarındaki yerinizi daha iyi noktaya taşıyabilirsiniz.

2. İçeriğinize Trafik Alabilmek için Görsel Kullanın

Orjinal görseller üreterek arama motorları sıralamasında google gözünde iyi bir yere sahip olmanızı sağlayabilirsiniz. Günümüzde zaten sadece metin ile birlikte arama motorlarında üst sıralara tırmanmanız mümkün değildir. Ufak bir veri bilgisinden bahsedeceğim içeriğinize eklediğiniz görsel ve videoların sayfanızın akılsa kalıcılığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir blog yazıyorsanız yazdığınız içerikle alakalı video oluşturarak insanların sizi youtube üzerinden bulmasını sağlayabilir ve arama motorlarında youtube etkisinden faydalanabilirsiniz.

3. Facebook Gruplarını Kullanın

Hiçbir para harcamadan ürünleriniz veya hizmetlerinizi sunabileceğiniz hedef kitlenizin bulunabileceği potansiyeli bulunan facebook gruplarına üye olabilir ve bedava reklam yapabilirsiniz.

Aktif gruplara girip sürekli paylaşım yapılan insanların yorumlar yapabilidiği etkileşimin zirve yaptığı sayfaları kullanarak potansiyel müşterilerinizin sizleri değil sizin onları kolayca bulmanızı sağlayabilirsiniz hemde ücretsiz bir şekilde.

4. Sosyal Medyayı Akıllıca Kullanın

Kısıtlı bütçeyle yola çıkıyorsanız öncelikli olarak hedef kitlenizin hangi sosyal mecrada daha fazla yer aldığını bilmeniz gerekmektedir. Bu veriden yararlandıktan sonra deneme yanılma yoluyla oluşturacağınız reklam kampanyaları ile müşteriye ürünlerinizin fırsat olarak algılamasını sağlayabilirsiniz.

Eğer genç bir kitleye hitap ediyorsanız çalışma yapacağınız alanlar instagram ,snapchat , twitter ve youtube olarak şekillendirebilirsiniz. Eğer b2b ticaret yapıyorsanız işletme sahiplerinin çok fazla bulunduğu linkedin’de çalışmalar yapmalısınız.

 

Add Comment