Image Alt

Başarılı Mobil Reklamlar Oluşturma Yöntemleri 2019

Alttantire.com

Başarılı Mobil Reklamlar Oluşturma Yöntemleri 2019

Mobil dünyanın gün geçtikçe daha popüler bir şekilde kullanılması dijital pazarın farklı boyutlara yönlenmesini de sağlamış oldu. Operatörlerin dünyada ki yeniliklere ayak uydurmasıyla birlikte mobil internete giriş oranı gün geçtikçe çığ misali katlanarak arttığı gözlenmiştir.

Yapılan araştırmalara göre genç nüfusun %90 dan fazla ve hatta 65 yaş üstü insanlarımızın %40’ı ve ülke nüfusunun % 60ına yakını mobil kanalları kullanarak internete ve sosyal paylaşım sitelerine giriş yaptığı görülmektedir.

Mobil reklam ile müşterlerinize ulaşın

Mobil internet kullanımının artmasıyla birlikte google mobil sayfalarıda seo açısından önemli gördüğünü bildirmiştir.

Herşeyden önce sizlerde bu gelişim ve evrilmenin farkındasının artık telefonlar elimizden düşmez sosyal medyaya bakmadan geçirdiğimiz gün kalmamıştır. Merak ettiğimiz herşeyi google’da aratarak anlık bilgi edinme isteklerimiz oluştu ve alışkanlıklarımızın değiştiği gözlemlenmiştir.

Markalarınızı mobil dünyaya taşıyarak öncelikli bir noktaya koyarak kullanıcılarınızı mobil uygulamalarınıza ve mobil uyumlu web sitenize yönlendirebilirsiniz. Mobil kullanım oranının yaşamamıza hızla girdiği günümüzde mobil reklam yapmakda müşterilerimize ulaşmanın en yeni yollarından bir tanesidir. Mobil kanalları kullanarak müşterilerinizin sizleri bulmasını kolaylaştırabilir ve kurumsal bir davranışda bulunmuş olursunuz.

1- Mesajınız Net Olsun

Anahtar kelime hedeflemesi bu işin ana parçalarından bir tanesi olsa da reklam hedeflemesi dışında mesaj bütünlüğü de vereceğiniz mobil reklamın kısıtlı alanlarını net mesajlarla doldurmanız gerektiği de bir gerçektir. Vereceğiniz reklamın her aşamasını düşleyerek birbirine uyumlu şekilde düzenlemeniz gerekmektedir. Özel tekliflerinizi direkt olarak ileterek reklamı gören kişilerin reklamı es geçmemelerini sağlayarak fiyatınızın gayet makul olduğunu potansiyel müşterilerinize bildirmeniz gerekir. Sadece % 10 , 20 30 ne ise indirim yazmak yerine önceki ve sonraki fiyatını da müşteriye göstererek gerçek fiyatı müşterinin öğrenmesini sağlamanız daha doğru olur.Müşterilerinizi toplu satın almaya ikna ederek dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz. 1 Alana 1 bedava gibi insanların kaçırmayacakları fırsatlar sunun ve kendisine almasada bir arkadaşı veya tanıdığıyla ürünü almasını sağlayabilirsiniz.

2- Kurumsal Kimliğinizi Yansıtın

Sektörünüz ne olursa olsun müşterilerinizle aranızda kurucağınız bağın duygusal boyutunuda düşünmek zorundasının. Sadece anahtar kelimeye odaklanıp geri kalanı öteleme şansınız yoktur. Marka imajınızı ortaya çıkaracak güçlü renkler seçerek daha net cümleler ile dönüşüm oranınızı daha da artırmanız mümkündür.

3- Müşterilerinizi Telefonla iletişime yönlendirin.

Mobil reklam kullandığınız zaman müşterilerinizin diğer adımı firma veya işletme hakkında bilgi edinmesi ve daha detaylı ürünler hakkında bilgiler almak olacaktır. Bu aşamaya geldikten sonra müşteriyi telefonunuza yönlendirip ürüne olan ihtiyaçlarını vurgulayarak müşteri sorularına verdiğiniz yanıtlar ile müşterilerinizle etkileşime girmiş olursunuz. Sizin sitenize yönlendirmek yerine telefonla arama seçeneğini kullanmaları ürünü almalarına geçen son aşamadır. Bu reklamları kullanacağınız belli durumlar ise şunlardır.

  • Daha efektif şekilde olduğu için telefonla aramayı seçebileceği durumlarda.
  • Açılış  sayfanızın mobil dünyada olmadığı durumlarda direkt olarak telefon ile müşteri bağlayabilirsiniz.
  • Satış faaliyetinin gerçekleşmesi için tek bir aşama kaldı ise (Rezervasyon) telefonla aramak mecburidir.

Add Comment